Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Resim Kursu, Kurs Fiyatları ve Resim Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

1 şehirde, 1 ilçede Resim kursu veren toplam 1 kurs merkezi bulundu.

Resim kursu fiyatları ne kadar?

Aylık ortalama minimum 180 TL’den başlayan resim kursu fiyatları, kursa katılım göstereceğiniz kurum veya kuruluşa göre farklı fiyatlar içerebilmektedir.

Resim kursuna kimler katılabilir?

Karakalem, yağlı boya, sulu boya, pastel boya gibi bir çok tekniğin öğretildiği resim kurslarına yetenek sınavlarına hazırlanan öğrenciler yoğun katılık göstermektedir. Öğrencilerin yanı sıra resim alanında yeteneğini keşfetmek ve geliştirmek isteyen, renklerin dünyasına adım atarak sosyalleşmeyi ve bir hobi edinmeyi dileyen herkes resim kursuna katılabilir.

Resim kursunun süresi ne kadar?

Resim kurslarının süresi 8 ay ile 10 ay arasında değişiklik göstermektedir. Öğrencilerin katılım gösterdiği alana göre haftalık programın ve ders saatlerinin süresi değişiklik göstermektedir. Yetenek sınavına hazırlanan öğrenciler ve çocuklar için ayrı gruplar oluşturulur ve bu sınıflar için özel programlar hazırlanır. Katılımcının kursa devamlılığı da kurs süresini etkileyen bir diğer faktördür.

Resim kursunda neler öğreneceğim?

Işık, gölge ve perspektif gibi temel konuların yanı sıra karakalem ve yağlı boya teknikleri, suluboya yöntemleri, doku çalışmaları, ölçü alma teknikleri ve çeşitli çizim çalışmaları kurs içeriğinin kapsamını oluşturmaktadır.

Teorik eğitimlerin yanı sıra uygulamalı eğitimlere ağırlık verilen resim kurslarında öğrencilerin resim sanatının inceliklerini öğrenmesi, bu alanda yeteneklerini pekiştirmesi amaçlanmaktadır.

Resim kursunun faydaları nelerdir?

Resim sanatı, insanların yaratıcı düşünme kabiliyetini ve gözlemleme yeteneğini arttırır. Ayrıca insanların duygu ve düşüncelerini ifade etmek için kullandığı bir yöntemdir.

Resim yapmak, renklerin eşsiz dünyasına kendini bırakmak ve içindeki yeteneği keşfetmek bir sosyalleşme aktivitesi olmasının yanı sıra terapi etkisi de gösterir. Resim kurslarına katılmak hem yetişkinler hem de çocuklar için eğlenceli vakit geçirirken sanatla iç içe olmaları ve kendilerini keşfetmeleri için önemli bir fırsattır.

Yetenek sınavına hazırlanan öğrenciler için, resim kurslarında aldıkları teknik bilgiler ve uygulamalı eğitimler sınavlarda başarılarını arttırmaya yardımcı olur.

Resim türleri neler?

Resim türleri konularına göre ve malzemelerine göre sınıflandırılır.
Malzemelerine göre resim çeşitleri; yağlı boya, sulu boya, guaj boya, pastel boya, karakalem, temperra ve fresko olarak sınıflandırılır. 
Konularına göre resimler ise; portre, soyut resim, natürmort, afiş, peyzaj vb. şekilde sınıflandırılır.

Resim kursu videoları

 

Resim Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.