Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Modern Dans Kursu, Kurs Fiyatları ve Modern Dans Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Modern Dans Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Modern dans kursu fiyatları ne kadar?

Modern dans kursu fiyatları ortalama 140 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 110 ile 210 TL arasında değişmektedir.

Modern dans nasıl bir dans türü?

Klasik dans sanatını içermeyen yeni dans tiyatrosunun tüm stilleri anlatan modern dans M. Graham tarafından başlatılmış, D. Humprey ile sonlandırılmıştır. Bu sürecin ardından kısa sürede tüm Avrupa’da yaygınlaşan modern dansın balenin klasik formlarını yıkma amacı taşıdığı bilinmektedir.

Vücut esnekliğine, belirli bir koreografiye yönelik çalışmalara ve dans ruhunun ön plana çıkarıldığı stillere dayanan modern dans partnerlerle birlikte gerçekleştirilebildiği gibi solo performanslarla da kendinizi geliştirebileceğiniz bir dans türüdür. Bedenin özgürleştirilmesi esasına dayanan dansta klasik figürler yerine olabildiğince özgün çalışmalar tercih edilmektedir.

Modern dansı ne kadar sürede öğrenebilirim?

Bu dansı minimum 4 ay ile 6 ay arasında değişen zaman dilimleri içerisinde öğrenebilirsiniz. Belirli stillerin öğrenim aşamasının ardından kendi figürlerinizi dahi oluşturabileceğiniz modern dansta uygulama zorluğu gerektiren hareketler değil, vücut esnekliği gerektiren çalışmalar bulunmaktadır.

Bu nedenle dansa vücut formunuzu adapte etmeniz için gereken süre kişisel gayret ve çalışma disiplininizle doğru orantılıdır. Cunningham, Limon, Graham, Release gibi teknik eğitimlerin ardından dansı zorlu figürlerini eğitmenleriniz yardımıyla öğrenebilme olanağına sahipsiniz.

Modern dans nasıl yapılır?

Modern Dans hareket yelpazesi oldukça geniş olan ve sürekli yeni yaratıcılıklara acık bir dans çeşididir. Eğitim teknikleri açısından birçok dans türünü de destekleyecek ve bu dans türlerinde performansı ve yaratıcılığı arttırabilir bir yapısallığa sahiptir.

Modern dans, balenin 5 klasik pozisyonunu ve zıplama vuruş dönüş kayış tarzı hareketlerini daha da geliştirmiştir. Modern dansçılar beden hareketlerini sınırlamayan rahat kıyafetler kullanmalıdırlar. Klasik bale müziği yerine senfonik olan eserlerden yararlanma cesaretini gösteren modern dansçılar müziğe yaklaşımında gerçekten yaratıcıdırlar.

Modern dansın belirli bir yaş sınırı var mıdır?

Vücut gelişimine bağlı olarak sınırlandırılan dansın minimum yaş seviyesi 7 olarak belirlenmiştir. Kursun amacı, modern dansa hevesli olan insanlara teknik açıdan gerekli bilgilerin verilmesi ve uygulamalı alıştırmalarla bu sürecin desteklenebilmesidir.

Dansın öğrenilme sürecinin ardından profesyonelleşme yolunda atılacak ilk adımlardan biri de kendine has figürlerin oluşturulmasıdır. Ağırlıklı olarak lirik parçalarla yapılan dansa kadın veya erkek fark etmeksizin herkes katılım gösterebilmektedir.

Modern dans kursu kaç saat sürer?

Ortalama ders süresi 1,5-2 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak değişiklik gösterir.

Modern dans kursu videoları

Modern Dans Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.