Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Flamenko Kursu, Kurs Fiyatları ve Flamenko Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Flamenko Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Flamenko kursu fiyatları nedir?

Flamenko kursu fiyatları ortalama 210 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 160 ile 260 TL arasında değişmektedir.

Flamenko kursunun süresi ne?

Flamenko kursu süresi 1,5 ile 2 saat arasında değişmekte olup eğitimler 3 ile 4 ay arasında değişmektedir. Bazı kurslarda çalışma programına göre eğitimler 2 ile 3 ay arasında da farklılık gösterebilmektedir. Eğitim alacağınız yerin sizler için belirlediği gün ve saatler hafta içi veya hafta sonu olarak değişmektedir.

Kurslara katılmak için belirtilen günlerin size uygun olmaması halinde eğitmenlerinizle iletişime geçerek kendinize en uygun gün ve saati belirleyebilmektesiniz. Flamenko dansı teknik hareketlerin sık sık uygulandığı bir dans olması nedeniyle vücudunuzu bu dansa adapte etmenizin gerekli olduğu çalışmalar içerebilmektedir.

Flamenko kursuna kimler katılabilir?

Bu kursa katılmak için azim ve kararlılık gerekmektedir. Flamenko dansının zorlu figürlerini öğrenmek için katılacağınız kurslar sizi dans sürecine hazır hale getirmektedir. Flamenko kursu fiyatları, eğitmenlerinizin vereceği birebir ders fırsatlarını da kapsaması nedeniyle en kısa sürede kendinizi geliştirebileceğiniz bir çalışma programı oluşturmayı hedeflemektedir. Flamenko kursuna katılım esnasında herhangi bir boy veya yaş sınırı belirtilmemektedir.

Flamenko nasıl bir dans?

Endülüs’ün dans ve şarkı biçimi olan Flamenko, 19.yy’da yaygınlaşmıştır. İlk zamanlarda sadece şarkılarla icra edilen bu dans, zaman içerisinde gitarla birlikte bir dans türüne dönüşmüştür. 3 farklı türe ayrılan Flamenko dansları içerisinde Baile-grande, en zor tür olarak kabul edilmiştir. Bu dans türünde gövde üstünün, ellerin ve kolların dansta tuttuğu yer dans hareketleriyle eş değer ölçüde kabul edilmektedir.

Flamenko kursuna gidebilmek için hangi kıyafetlere sahip olmam gerek?

Flamenko kursuna giden kadınlar genellikle fırfırlı eteklerden oluşan, omuzları açıkta bırakan, kırmızı ve siyah renklerinin yoğun olarak kullanıldığı elbiseleri tercih etmektedir. Eteklerin geniş olması ve bacak bölgesinin bir kısmını açıkta bırakabilmesi öncelik taşıyan bir unsurdur. 
Flamenko yapabilmek için zeminin düz olması gerekmektedir. Genellikle 4 veya 5 pont özelliğine sahip olan topuklu ayakkabılar giyilmekte, ayakkabının rahat olması gerekmektedir. 
Deri veya süet tipi modellerin tercih edilmesi uygun görülmektedir. Eğer dans için bir festivale gitmek ya da yarışmaya katılmak istiyorsanız saçınızı topuz yapabilir ve büyük küpeler takabilirsiniz. 
Erkekler için uygun görülen kıyafetler arasında beli saran pantolonlar, fırfır detaylarıyla canlandırılmış gömlekler ve alt kısmı çivili ayakkabılar yer almaktadır.

Flamenko zor bir dans mı?

Flamenko, her dansta olduğu gibi belirli teknik hareketlere dayanan, vücut formunu bu dansa adapte etme sürecinin bulunduğu ve her şeyden önemlisi de istek ve kararlığın gerektiği bir dans türüdür. Kursa gelen her katılımcı Flamenko’yu öğrenme sürecinde kendini geliştirebileceği uygulamalara yönelmesi halinde dansın zorlu figürlerini kolaylıkla ortadan kaldırabilmektedir.

Flamenko kursu videoları

Flamenko Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.