Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Cha Cha Kursu, Kurs Fiyatları ve Cha Cha Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Cha Cha Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Cha Cha kursu fiyatları ne kadar?

Cha Cha kursu fiyatları ortalama 160 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 110 ile 310 TL arasında değişmektedir.

Cha Cha dansı nasıl yapılır?

Temel de mambo mantığında icra edilmektedir. Müziğin 2 vurgusu dikkate alınarak ana adımlar oluşur. Erkek için geriye sağ adım atılırken, kadınlar sol adım atmaktadırlar. 4/4’lük ritim vardır. Ancak arada aksak ritimlerde vardır. Yani kaba tabirle 8 sayıda 10 adım atılır. Kulağa karışık gibi gelse de yapınca göreceksiniz ki çok kolay ve çok keyifli bir dans sizleri bekliyor.

Cha Cha nasıl bir danstır?

Latin Amerikan dans türleri içerisinde yer alan Cha Cha, 1950’li yıllarda ortaya çıkmıştır. Rhumba ve Mambo danslarının bir karışımı olarak bilinen dansın temel özelliği hızlı hareketlere dayalı olmasıdır. Dansın anlamı, İspanyolcaya çocuk bakıcısı olarak yerleşmiştir. 
Hareket ve pozisyona dayalı bir dans olması nedeniyle pek çok alanda tercih edilmekte olan dansın figürleri kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Bu nedenle kısa süre içerisinde Amerika’da yaygınlaşan dansın hem coşkun duyguların hem de aşkın eğlenceli yönünü vurgulayan bir dans niteliği taşımaktadır. 
Dansın Latin danslarından farkı dans partnerinin peşinden gitmek, kaçmak, ilişkiyi canlı tutacak figürlerle işve ve cilve yapmak gibi kavramların yaygın olarak kullanılmasından kaynaklanmaktadır.

Cha Cha dansını neden seçmeliyim?

Keyifli müzikleri ve eğlenceli ruhu onu seçmek için yeterlidir.

Latin danslarının Salsa ve Bachata ile birlikte en çok öne çıkan ismidir. Popülerliği, seçim yapmanıza yardımcı olacak en önemli maddedir.

Eşli bir dans olması sebebiyle uyum ve iletişim konularında yeteneğiniz gelişecektir.

Latin dünyasını yakından tanımak ve ruhunu hissetmek keyifli bir macera olacaktır. 

Cha Cha müziği nasıldır?

Cha cha müziğinin keskin, sert ve neşeli bir yapısı vardır. Ancak ezgileri bu duyguların yanında özensizlik taşır. Müzikte vurgu ilk ölçüde olup, ritimdeki keskin vuruşlara danstaki ani ve sert hareketler karşılık gelir.

Müzik türü olarak ünlü Kübalı müzisyen “La Habana” lakaplı Enrique Jorrin tarafından yaratılmıştır. Dört dörtlük bir danstır. Ayrıca dansın doğduğu şehir oldukça tartışmalıdır. Kimilerine göre New York kimilerine göre ise Havana’dır. Dansın doğum yeri neresi olursa olsun bu müzik ve dans türü olan cha cha 1954 yılında Kuzey Amerika’da bir numaralı moda dans haline gelmiştir.

Cha Cha dansında hangi kıyafetler tercih edilebilir?

Cha cha kursunda kıyafetler genellikle salaş, renkli, püsküllü ve kısa elbiselere dayanmaktadır. Erkeklerin kumaş pantolon, kemer ve gömlek gibi tasarımları tercih ettiği dans içerisinde, hareketlerin canlılığını vurgulamak amacıyla parlak renkler ve göz alıcı tonlar ön plana çıkarılmaktadır.

Cha Cha stilleri nelerdir?

1953’te Kübalı viyolonist ve besteci Enrique Jorrin tarafından ortaya konulan cha cha müzikleri pek çok dansın temelini oluşturuyor. Latin Amerika’nın en dinamik danslarından olan cha cha cha Mambodan esintiler taşımakta. Basit ve sade yapısıyla da kolay öğreniliyor.

Cha cha kursları İstanbul ve ülkemizin her yerinde Latin Dansları ile birlikte verilen derslerin içinde yer alıyor. Yaramaz, neşeli ve kıpır kıpır atmosferi ile sizleri büyüleyen bu türün salon ve sosyal olmak üzere iki şekli bulunmaktadır.

Cha Cha kursu videoları

Cha Cha Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.