Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Elektro Gitar Kursu, Kurs Fiyatları ve Elektro Gitar Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

1 şehirde, 1 ilçede Elektro Gitar kursu veren toplam 1 kurs merkezi bulundu.

Elektrogitar kursu fiyatları ne kadar?

Elektrogitar kursu fiyatları ortalama 260 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 210 ile 310 TL arasında değişmektedir.

Elektrogitar kursu kaç saat sürer?

Ortalama ders süresi 2 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak değişiklik gösterir.

Elektrogitar nasıl bir enstrümandır?

Elektro Gitar, klasik gitara göre daha masraflı bir enstrümandır. Kaliteli ses alabilmek adına öncelikle iyi bir amfiye sahip olmanız gereklidir. İyi bir amfide olması gereken özellikler lambalı ve ton seçeneğinin fazla olmasıdır. Amfi sorununu hallettikten sonra efekt aletleri sırada… Bunlar Processor ya da Pedallar olabilir. Analog bir düzen kurmak istiyorsanız pedallarla hareket edebilirsiniz. Distortion, overdrive, delay, clean gibi birçok seçeneğe sahip bu pedalları bir araya toplayabilir ve kendi tonunuzu oluşturabilirsiniz.

Elektrogitar çalmayı ne kadar sürede öğrenebilirim?

Perdeli bir çalgı aleti olarak bilinen gitar, belirli programlar dâhilinde öğrenilmesi zor olmayan bir çalgıdır. Günümüzde, kurs hizmetlerinin sizlere sunduğu avantajlardan yararlanarak 2 ile iki buçuk ay arasında değişen zaman dilimlerinde elektrogitar çalmayı öğrenebilirsiniz. Notalara uygun olarak icra edebileceğiniz parçaları kişisel tekniklerinizle bütünleştirerek iyi müzisyenler arasına yerleşebilirsiniz.

Elektrogitar türleri nelerdir?

Katı (Solid) Gövdeli: Katı gövdeli gitarlar, masif gövdeye sahip, sesin doğal yollardan (gitardaki boşlukta yankılanarak) yükselmesine izin vermeyen tipte gövdelere sahip gitarlardır. Yüksek çıkış gücü olan ses kaynaklarının olduğu yerlerde (konser salonu gibi) geri beslemeyi en aza indirgeyen gövde türüdür. Fender firması, Strocaster ve Telecaster modelleri ile bu tip gövde yapımına katkıda bulunmuştur. 

Boş (Hollow) Gövdeli: Boş gövdeli gitarlar,(aynı zamanda kıvrımlı üst yüzeyleri ile ``Archtop`` adını da alır) bir yükselticiye gereksinim duymaksızın zengin ton çıkarabilen gitarlardır. Her ne kadar bu özelliğe sahip olsalar dahi, bu gitarlar da manyetiklerle kullanılmaktadır. Üst ve alt tahta plakları bir parçadan oyulmuş, yahut ısı ile preslenmiş tahtalar olabilir. Bu tip gövdelerde keman ailesindeki gibi f delikleri bulunabilir. Bu tarz gövdeyi 1890 da tasarlayan ve dünyaya tanıtan, Gibson firmasıdır. 

Elektrogitar kursuna kimler katılabilir?

Elektrogitar kursunun herhangi bir yaş sınırlandırması olmamakla birlikte çocuklar için de eğitim olanaklarının bulunduğu bilinmektedir. Enstrüman sahibi olan herkes bu kurslarda kendini geliştirebilme olanağına sahiptir.

Elektrogitar kursu videoları

Elektro Gitar Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.