Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Tango Kursu, Kurs Fiyatları ve Tango Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Tango Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Tango dans kursu fiyatları ne kadar?

Tango kursu fiyatları ortalama 150 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 110 ile 260 TL arasında değişmektedir.

Tango müziği nasıldır?

Hareketlerle gösterilen bu duygu güçlü bir müzikle de birleşince ortaya tüm dünyayı kasıp kavuran bir akım çıkmıştır. Tango müziği güçlüdür, vurucudur ve bu türle ilgili yapılan tüm tanımların melodiye dönüşmüş halidir. Tango dansının ve müziğinin kökeni bilindiği üzere Arjantin ve Uruguay’dır. Stillerinin belirlenmesi ise 1865 yılına dayanır. Hırçınlık, küstahlık, melankoli, hayal kırıklığı gibi birçok duygunun harmanlanmasıyla da farklı türler ortaya çıkmıştır.

Tango dansı nedir?

kimilerine göre çiftlerin hiç konuşmadan hissettiği duyguları birbirine anlatma sanatıdır. Bazıları ise tangoyu erkeğin kadınlara tuzaklar kurduğu bir dans olarak anlatır. Bilinen en genel tanımsa yaşanan göçün insanlar üzerinde yarattığı düş kırıklıkları, yalnızlıkları, hüzünleridir. Tüm bu duygularla beraber yaşanan aşktır!

Tango dansı nasıl yapılır?

Farklı tarzlara sahip olan bu dans için genel bir anlatım yapmak pek doğru değildir. Tango kursları, Milonguero ve Salon olmak üzere iki tango türünü öne çıkarmaktadır. Milonguero tarzının en önemli özelliği yakın kucaklaşmalardır ve bel-göğüs bölümlerinde kurulan yakınlık kendini göstermektedir. Şayet bu tarzı öğrenmek isteyenlerdenseniz dışsal güzelliğin azaltılarak hissedilen duygunun öne çıktığını bilmelisiniz. Salon türüne ilgi duyarsanız, göğüs hareketleriniz daha serbest ve Milonguero’ ya göre daha estetik olursunuz. Figür zenginliği ise ayrıca önem kazanır.

Tango dans kursuna giderken nelere dikkat etmeliyim?

Deodorant, parfüm ve naneli sakız ya da şeker yanınızda olmalıdır. Ter kokusu, ağız kokusu her zaman kâbusumuz olmuştur. Eşli bir dans türü olmasından ve de yakın bir şekilde icra edilmesinden dolayı dikkat edilecek belki de en önemli konulardır. Ayrıca altı kaygan ama ayağı saran uygun ayakkabılar giyilmesi tercih edilmelidir. Botlarla, spor ayakkabı, terlik vb. Ayakkabılar tango dansını icra ederken sağlıklı ve teknik olarak verimli olmaz. Ayrıca yedek t-shirt ve havlu da yanınızda olursa ders sırasında ve sonrasında sorun yaşamazsınız.

Tango dans kursu kaç saat sürer?

Ortalama ders süresi haftada 1,5 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak değişir.

Tango dansına kimler katılabilir?

Dansa hevesli olan, tango dansını profesyonel bir şekilde öğrenmek isteyen herkesin katılım gösterebileceği dansın yaş sınırı bulunmamaktadır. Kişisel yatkınlıklara bağlı olarak minimum 3 maksimum 4 aylık süreçlerde öğretilebilen dansa her birey başvurabilmektedir.

Tango dans kursu videoları?

Tango Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.