Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Halk Oyunları Kursu, Kurs Fiyatları ve Halk Oyunları Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Halk Oyunları Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Halk oyunları kursu fiyatları ne kadardır?

Halk oyunları kursu fiyatları ortalama 110 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 60 ile 160 TL arasında değişmektedir.

Türk halk oyunları nelerdir?

Hora: Trakya’da oynanır.

Zeybek: Ege, Güney Marmara, İç Batı Anadolu, Göller Yöresi, Batı Akdeniz’de oynanır.

Kaşık oyunları:  Konya Bölümü ve Antalya’nın doğu ilçelerinden itibaren Doğu Akdeniz çevresinde oynanır.

Horon: Orta ve Doğu Karadeniz’de oynanır.

Halay: Bozkır Halayları İç Anadolu’nun Doğusu, Doğu Halayları Doğu ve Güneydoğu Bölgeleri, Çukurova Halayları Çukurova çevresinde oynanır.

Bar: Kuzeydoğu Anadolu ve iç Artvin’de oynanır

Kafkas oyunları: Kuzeydoğu Anadolu ve iç Artvin’de oynanır

Halk oyunları kursunun süresi nedir?

Halk oyunları kursunda süreç, kişisel yeteneklerinize ve azminize bağlı olarak değişmektedir. Özellikle tercih edeceğiniz dans türlerine göre 2 ay ile 3 ay arasında değişen eğitimlerin amacı halk oyunlarında başarılı olabilmeniz ve dansın tüm teknik-uygulamalı süreçlerine katılım gösterebilmenizdir.

Halk oyunları kursu fiyatları kursa katılım göstermediğiniz günler için geri iade olanakları bulundurmamaktadır. Bazı kurslarda ücretler nakit alınabildiği gibi bazı kurslarda taksitle ödeme kolaylıkları yer almaktadır. Bu nedenle süreci olumlu hale getirebilmek için eğitmenlerinizin verdiği tüm çalışma programlarına düzenli olarak katılım göstermeniz gerekmektedir.

Halk oyunlarını öğrenmenin belirli bir yaş sınırı var mıdır?

Kursta katılmak için belirtilen herhangi bir yaş kriteri bulunmamaktadır. Çocuklar, gençler ve yetişkinler için farklı çalışma programlarının oluşturulduğu kurslarda eğitim sürecine halk oyunlarını öğrenmek isteyen tüm katılımcılar dâhil olabilmektedir. Halk oyunları kursu fiyatları tüm dans türlerini bir arada barındırabildiği tek bir dans türüne özgü eğitimlerden de oluşabilmektedir.

Halk oyunları kursunda hangi dansları öğreneceğim?

Başta zeybek, halay, horon, bar, bengi, kaşık, karşılaşama, hora gibi dans türleri olmak üzere istediğiniz halk oyunu dans türünü öğrenebileceğiniz kurslarda yörelere ait figürleri, koreografiler eşliğinde öğrenebilme olanağına sahipsiniz.

Kültürel değerlerinizi en iyi şekilde yansıtmak ve bu geleneği dans ile bütünleştirmek için katılacağınız kurslarda kapsamlı bir eğitim süreci ile bu alanda profesyonelleşme fırsatı yakalayacaksınız.

Halk oyunları dansında ne tür kıyafetler tercih edilmektedir?

Halk oyunları kursunda her yöre için farklı kıyafet seçimi söz konusudur. Bu nedenle tek bir kıyafet üzerinde yoğunlaşmak olanaksızdır. Kurs süresince vücudu sıkmayan, yöresel ezgiler taşıyan, rahat ve bol kesimli kıyafetler giyebileceğiniz gibi bileğinizi sıkmayan ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Kurs sonrasında bir gösteride ya da yarışmada yer alacaksanız erkekler için giymeniz gereken başlıca kıyafetler börk, başlık, işlik, çorap, cepken, yemeni, Trablus, şal, kuşak, potur, şalvar. Kadınlar için oyalı yazma, üç etek, çorap, penezli fes, şalvar, yemeni edik, kolon, konçlu çizme.

Halk oyunları kursu videoları

Halk Oyunları Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.