Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Samba Kursu, Kurs Fiyatları ve Samba Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Samba Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Samba kursu fiyatları ne kadar?

Samba kursu fiyatları ortalama 110 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre değişmektedir.

Samba dansını ne kadar sürede öğrenebilirim?

Samba dersi grup dersi olarak çok nadir dans kursunda verilmektedir. Genel olarak Samba kursunda özel derslerle ilerlenir. Bu konu da Türkiye’de oldukça önemli eğitmenler bulunmaktadır. 5-6 aylık bir periyotta istikrarlı bir eğitim süreci sizi iyi bir dansçı yapabilir.

Samba dansı nasıl yapılır?

Samba dansı Brezilya kökenlidir. Aynı isimle yaygın müzik şekli de söz konusudur. Sambacı kızlar olarak bilinen dansçılar tüm dünyada popülerleşmesi ve dikkat çekmesi açısından oldukça etkili olmuşlardır. Ancak, aslında 2/4 ve 4/4 ölçüleri ile yapılır.

Samba figürlerinin kökeninde Afrika’nın geleneksel danslarının etkisi mevcuttur. Karnaval dansı olarak bilinir ve bireysel olarak yapılırken, uluslararası yarışmalarda ise eşli olarak yapılmaktadır. Standart ritmi “hızlı hızlı yavaş” şeklindedir yani 3 adımdır. 3 adımlık ritimler arası geçişlerde dizleri bükme ve hafifçe yükselme hareketi yapılır. Erkek hareketleri daha sakinden, kadın hareketleri kalça kıvrımları ile daha abartılı olup, seyir kalitesinin artmasında rolü büyüktür.

Samba kursu kaç saat sürer?

Ortalama ders süresi haftada 1,5 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak da değişebilir.

Samba dans nedir?

Kölelerin Afrika’dan Brezilya’ya getirdikleri bir danstır. Bu kölelerin lisanlarında dans anlamına gelen “Samba”, Brezilya’nın kültürüne ulusal sokak festivali adı olarak geçmiştir.

Samba dansı, neşeli ve hızlı bir Latin Amerikan dansıdır. Bu türün gerçek karakterini yakalayabilmek için hareketler karnaval atmosferindeki abartılı neşe hissedilerek yorumlanmalıdır.

Samba dans kursu videoları

Samba Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.