Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Erbane Kursu, Kurs Fiyatları ve Erbane Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Erbane Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Erbane kursu fiyatları nedir?

Erbane kursu fiyatları ortalama 210 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 160 ile 260 TL arasında değişmektedir.

Erbane kursu kaç saat sürer?

Ortalama ders süresi haftada 3 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak değişiklik gösterir.

Erbane nedir?

İşte bu değerli enstrümanlardan biri de deftir. Asıl olarak Ortadoğu ve Mezopotamya'da çalınan def/erbane birçok kültürün özellikle de inanç kültürlerinin kendini ifade araçlarından biridir. Kadirilik, Nakşibendilik, Rufailik, Mevlevilik gibi İslam tarikatlarında; Kalenderlik, Haydarilik gibi derviş inanç sistemlerinde; özellikle Kürtlerin kadim dinlerinden olan Zerdüştlük ve Ezidilikte; Kızılbaş, Ali İlahi de denen Ehl-i Hak inancında ve adını sayamadığımız daha birçok inanç öbeğinde def el üzerinde tutulur... Kimi kültürlerde zikir, cem gibi ritüeller yanında düğünlerin, şenliklerin, ölüm merasimlerinin de önemli bir parçasıdır def. Klasik edebiyatta sevgilinin cemali, kalbin atışı defle sembolize edilir. Özellikle son yıllarda tüm dünyaya yayılan bu enstrüman sinemada da işlenmeye, farklı müzik tarzları içinde de icra edilmeye başlanmıştır.

Erbane kursunda neler öğreneceğim?

İlk bir-iki derste teorik bir müzik çalışması üzerinde durulacak; bu çalışma kapsamında katılımcıya temel düzeyde nota (bona) bilgileri, def notaları ve müzik zamanları öğretilecek. İlerleyen derslerde enstrümanın teknik yapısı, tutuş pozisyonu ve vuruş teknikleri öğretilerek ilk etütlere geçilecek. Genellikle ikinci dersten itibaren nota ile def çalınmaya başlanıyor ve def alıştırmaları içeren bir müfredat kitabı eşliğinde dersler ilerliyor. Bir müzik enstrümanını çalmayı öğrenmek oldukça meşakkatli bir iş olduğundan, öğrenen kişinin güçlü bir öz-disipline sahip olması, öğretmenin önerdiği çalışma yöntemlerini eksiksiz olarak uygulaması ve kendi kendine bolca tekrar yaparak el becerisini geliştirmesi büyük önem taşıyor.

Erbane çalmayı ne kadar sürede öğrenebilirim?

Bu soru en sık sorulan soruların başında gelir. Bu soruda öncelikle kişinin kafasında belirlemesi gereken “erbane öğrenmek” dendiğinde ne anladığıdır. Erbane öğrenmek sabit bir şey değildir. Yani bir noktada bulunmaz. Kişinin müzik algısına, müzik farkındalığına ve ne icra etmek istediğini bilmesine göre değişir. Sonuç olarak ortaya çıkan her algıya da işte bu erbaneyi öğrenmektir de diyemeyiz.

Erbane kursu videoları

Erbane Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.