Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Hint Dansı Kursu, Kurs Fiyatları ve Hint Dansı Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Hint Dansı Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Hint dansının temel figürleri nelerdir?

Geleneksel Hint dansının figürleri shiva'nın dansından gelir. Temel olarak yedi rasa'ya yani duyguya dayanır: hasya (mutluluk), krodha (kızgınlık), bhibasta (iğrenme), bhaya (korku), shoka (hüzün), viram (cesaret), karuna (sempati), adbhuta (merak) ve shanta (huzur). Her rasanın kendine ait hasta mudra'ları yani el figürleri vardır. İnsan vücudunun ne şekillere girebileceğini ispatlayan figürlerdir. her uzuv birbirinden bağımsız olarak hareket ettirilebilir. konsantrasyon ve eğitim gerektirir. Genellikle ağaç arkasından kafa çıkarma figürüyle başlanılıp, ağızda bir gülle çardak altına uzanma figürüyle bitirilir. Figürler minimum 1500 kişilik ekipler halinde topluca uygulanır. En ünlü figürlerden biri partnere dakikada 300 defa göz kırpma figürüdür. Uzman gözetiminde çalışılmaması halinde görme bozukluğuna yol açabilir.

Hint dansı nasıl yapılır?

Ellerle başlayalım. Eller için yaklaşık 26 değişik hareket var. En güzellerinden biri 'yelpaze' hareketi. Kollarınızı iki yanınızda açın avuç içleriniz yukarı baksın. Sırayla serçe, yüzük, orta ve işaret parmağınızı havaya kaldırın. İşte size iki minik yelpaze! Ayak hareketleri için dümdüz durun. Sağ ayağınızı parmak ucunda yere basın, sol ayağınız düz bir şekilde basıyor olsun. Bu pozisyonu bozmadan ağırlığınızı bir sağ bir sol ayağınıza verin. Bunu yaparken istemsizce zıplayacaksınız. Hareketi genişletmek için ileri geri sağa sola gidip gelebilirsiniz. Kalçaları nasıl oynatacağınız da çok önemli. Az önce öğrendiğiniz ayak hareketinin üzerine kalça hareketini yerleştirin. Sağ elinizi sağ kalçanıza yerleştirin ve sağ ayağınızı yaylandırarak kalçanızı oynatın. Kafanızı boyundan kırarak iki yana oynatmanız gerekiyor. Gözleriniz biraz baygın baksın. Bu tamamen kendine güveninizi yansıtan bir bakış olmalı. Dans bir tür kendini ifade etme aracıdır Hollywood’da. Müziği dinlerken ani duruşlar olduğunu fark edeceksiniz. Siz de durun ritimle birlikte ve bir poz takının. Sonra aniden dansa devam edin.

Hint dansı kursu fiyatları ne kadar?

Hint dansı kursu ortalama 130 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 80 ile 210 TL arasında değişmektedir.

Hint dansı kursu videoları

Hint Dansı Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yorumlar
(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.