Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

SAT Kursu, Kurs Fiyatları ve SAT Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

1 şehirde, 1 ilçede SAT kursu veren toplam 1 kurs merkezi bulundu.

SAT nedir?

SAT (Scholastic Aptitude Test) Amerika’daki yüksekokul ve üniversitelere girişte hem amerikan vatandaşları hem de yabancı uyruklu öğrenciler tarafından kullanılan aynı zamanda Türkiye’deki yabancı uyruklu öğrencilerin Türk üniversitelerine yerleştirilmesi sürecinde de birçok üniversite tarafından kabul edilen bir sınavdır.

“The College Board” tarafından düzenlenen SAT (Scholastic Aptitude Test) Amerika Birleşik Devletleri’nde yılda yedi defa, Amerika dışındaki ülkelerde ise yılda altı defa olmak üzere uygulanır. Sınavlar genellikle 2 ayda bir uygulanmakta olup sınavlara başvurular ve kayıt, ilgili ülkelerdeki başvuru merkezlerinden veya internet üzerinden yapılır. Sınavlara katılmada herhangi bir sınırlama yoktur. SAT sınavları sonuçları 2 yıl süreyle geçerlidir.

SAT Testi ne kadar sürer?

SAT testi, yaklaşık olarak 3 saat 45 dakika sürer. Bölümler arasında 3 kısa ara bulunur, öğrenciler bu arada rahatlamak için bir şeyler içebilir.

SAT sınavına ne zaman kayıt yaptırmalıyım?

SAT formunu sınava girmeden en az 1 ay önce doldurup, kaydınızı yaptırmalısınız.

SAT sınavına nasıl hazırlanabilirim?

Profesyonel, sertifikalı bir SAT öğretmeniyle çalışmak ise istediğiniz skoru almakta size yardımcı olacak en iyi yoldur. Öğrenciler, kelime bilgisini nasıl artıracaklarını, yazma becerisini geliştirmeyi ve dilbilgisi problemlerini çözemeyi ve zamanlarını nasıl kontrol edebileceklerini öğrenirler.

Bir yılda kaç kere SAT sınavı yapılmaktadır?

Yılda 7 kere SAT sınavı yapılır. İstediğiniz sayıda sınava girebilirsiniz.

SAT sınavını kaç kere alabilirim?

İstediğiniz skoru elde etmek için istediğiniz kadar sınava girebilirsiniz. Sınava girmek için herhangi bir sınırlama yoktur.

Hangi SAT skoruna ihtiyacım olduğunu nasıl bilebilirim?

Her okul farklı skor ister, hedeflediğiniz okulun istediği skorun ne olduğunu öğrenmeniz gerekir. (Web sayfalarından bulabilir veya kendilerine direkt sorabilirsiniz).

SAT kursu videoları

SAT Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.