Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Fransızca Kursu, Kurs Fiyatları ve Fransızca Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

1 şehirde, 1 ilçede Fransızca kursu veren toplam 1 kurs merkezi bulundu.

Fransızca kursu ücretleri ne kadardır?

Fransızca kursları dönemlik olarak hesaplanır. Bir dönem kurs fiyatı ortalama 550 liradır. Kursiyer sayısı, kursun bulunduğu yere ve kurs vereceği saate göre fiyatları 450 - 950 lira arası değişmektedir.

Bir dönem Fransızca kursu ne kadar sürer?

Bir dönem kurs yaklaşık 80 saattir. Hafta içi ve hafta sonu programları değişiklik gösterebilir. Ortalama 50-110 saat arası olarak hesaplanır.

Fransızca kursuna başvurmak için istenilen nitelikler nelerdir? Kursu tamamladığımda ne seviyeye gelmiş olurum?

Fransızca kursuna başvurmak için başvuracağınız seçeneğin istediği kadar Fransızcaya sahip olmanız gerekmektedir. Bu 6 seçenek sırasıyla şöyledir.

  • A1 Seviyesi
  • A2 Seviyesi
  • B1 Seviyesi
  • B2 Seviyesi
  • C1 Seviyesi
  • C2 Seviyesi

A1 Seviyesi: Başlangıç seviyesidir. Herhangi bir bilgi talep etmez. Kurs sonunda basit konular hakkında konuşup basit Fransızca metinleri okuyup anlayabilirler.

A2 Seviyesi: İlk seviyenin üstüdür. Dersi anlayabilmek için Fransızca temeline ihtiyacınız vardır. Kurs sonunda yabancılarla konuşabilecek seviyeye gelebilirsiniz.

B1 Seviyesi: Orta seviyenin ilk adımıdır. Dersi anlayabilmek için Fransızca temelinin oluşmuş olması gereklidir. Kursu tamamlayan kursiyerler daha akıcı ve hızlı olarak kendilerini ifade edebilir ve yabancılarla konuşurken zorluk çekmezler.

B2 Seviyesi:Orta sınıfın son basamağıdır. Dersi anlayabilmek için daha önceki üç derside öğrenmiş olmak gerekir. Kursu tamamlayan kursiyerler zor cümleleri ana hatlarıyla anlayabilirler ve yabancılarla Fransızcayı konuşurken sıkıntı çekmeyecek duruma ulaşmışlardır.

C1 Seviyesi: Üst sınıfın giriş seviyesidir. Dersi anlayabilmek için daha önceki dört derside öğrenmiş olmak gerekir. Kursu tamamlayan kursiyerler tüm kalıpları ve zamanları öğrenmiş olup iş hayatında kullanılan kurallı Fransızca konuşurken sıkıntı çekmeyecek duruma ulaşmışlardır.

C2 Seviyesi: Fransızca kurslarında öğretilen en yüksek sınıftır. Kursiyerlerden daha önceki beş dersi alıp belirli bir seviyeye gelmiş olmaları beklenir. Kursiyerler akademik sözcük dağarcığını geliştirip, okuduğunu anlama ve bu bilgileri detaylı olarak yazıya dökme aşamasında sıkıntı çekmezler.

Fransızca kursu hangi alanlarda işime yarayacak?

İş başvurusu yaparken başarılı bir portföy çizmeniz için önemli bir rol oynayacaktır. Okulların yabancı dil programlarında size çok faydası dokunacak bu eğitim özellikle turizm sektöründe çok önemli rol oynamaktadır.

Meslek grubunuza göre eğitim sınıfınızı seçebilir ve bu eğitim sayesinde rakiplerinizin bir adım önüne çıkabilirsiniz.

Fransızca dil yeterliliğini belirleme ve okulların yabancı dil eğitim programlarına dahil olabilmeniz için alacağınız Fransızca kursu aynı zamanda yurtdışında yaşamanıza olanak sağlayan sınavları geçebilmeniz içinde hayati önem taşır.

Fransızca neden önemli bir dildir?

Fransızca Avrupa'da 33 ülkede yaygın olarak kullanılmaktadır.
Fransızca dilini öğrenmek kelime haznenizin gelişmesine katkı sağlamaktadır.
Ekonomide ve siyasette kullanılan diller içerisinde Fransızca özel bir öneme sahip.
Fransızca organizasyonlarda en çok tercih edilen dillerin başında gelir.
Kültür ve sanat merkezlerinin bir çoğu Avrupa'da yer almaktadır.
Avrupa Anayasa Makhemesi'nin resmi dili Fransızca'dır.

Fransızca kursu videoları

Fransızca Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.