Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Saksafon Kursu, Kurs Fiyatları ve Saksafon Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

1 şehirde, 1 ilçede Saksafon kursu veren toplam 1 kurs merkezi bulundu.

Saksafon kursu fiyatları nedir?

Saksafon kursu fiyatları ortalama 290 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 260 ile 310 TL arasında değişmektedir.

Saksafon kursu kaç saat sürer?

Ortalama ders süresi 1,5 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak değişiklik gösterir.

Saksafon nasıl bir enstrümandır?

Saksofon veya saksafon çoğunlukla koni ve “S” biçiminde pirinçten üretilen, ağzındaki kamış vasıtasıyla ses çıkaran bir çalgıdır. 1840’li Yıllarda, Adolphe Sax tarafından tasarlanmıştır. Saksofon genellikle pop ve caz müziği ile ilişkilendirilse de, önceleri klasik batı müziği ve ordu müziği çalgısı olarak tasarlanmıştı.

Saksafon kursunun süresi ne?

Saksafon eğitimi minimum 4 ay ile 6 ay arasında değişen çalışma programlarından oluşmaktadır. Saksafon kursunun süresi eğitmenlerinizin sizler için belirlediği kişisel alıştırmalarla ve kurslara düzenli katılım gerçekleştirme seviyenize bağlı olarak da değişmektedir. Kurs süresini etkileyen bir diğer etmen de öğrencilerin kendilerini geliştirme düzeyidir.

Saksafon zor bir enstrüman mı?

Saksafon çalabilmek için belirli teknik ve uygulamalı çalışmalarla kurs süreçlerine katılım gerçekleştirmek gereklidir. Özellikle diyafram, müzik bilgisi, teknik eğitimler ve parça çalışmaları gibi geniş kapsamlı bir süreci beraberinde getiren saksafon kursunda eğitiminizi profesyonelleşme düzeyine taşıyabileceğiniz alıştırmalar yapılmaktadır. Saksafonun zorluklarının üstesinden gelebilmek için bu alanda kendini ispat etmiş müzisyenlerle ortak projelerde yer almak gerekmektedir

Saksafon kursuna kimler katılabilir?

Kursa katılmak için belirlenen minimum yaş kriteri 16-17 olarak kabul edilmiştir. Saksafon çalmak isteyen herkes kurs süreçlerine katılım gerçekleştirebilmektedir. Saksafon kursu öncesinde enstrümana sahip olmak yeterlidir. Enstrüman seçimi sırasında tereddüt yaşayan müzisyenler kurs eğitmenlerinden yardım almalıdır. Özellikle iyi bir saksafona sahip olmak ve uzun süreli verim alabilmek için bu sürece katkı sağlayacak kaliteli bir enstrüman seçmek gerekmektedir. Saksafonun uzun süre kullanılabilir olması müzisyenlerin yeteneklerini pekiştirecek ve iyi ses/kötü ses ayrımı yapabilecek seviyeye ulaşmalarına zemin hazırlayacaktır.

Saksafon kursu videoları

Saksafon Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.