Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Mambo Kursu, Kurs Fiyatları ve Mambo Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Mambo Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Mambo kursu fiyatları ne kadar?

Mambo kursu fiyatları ortalama 125 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 110 ile 160 TL arasında değişmektedir.

Mambo nasıl bir dans türü?

20 yy. toplum dansı mambo, 4/4’lük bir dans türüdür. Erkek dansçılarda mamboya sol ayağı ile başlamaktadır. Dinsel edim olarak bilinen mambonun New York’tan Avrupa’ya taşındığı bilinmektedir. Genellikle kalça figürlerinin ön planda olduğu dans Cha Cha’nın ortaya çıkmasıyla birlikte eski popülerliğini yitirmiştir.

Mambo kursuna kimler katılabilir?

Mambo kursuna katılmak için belirtilen herhangi bir yaş sınırı veya beden ölçüsü bulunmamaktadır. Bu dansı öğrenmeye hevesli olan, kendini geliştirmek isteyen, mambonun figürlerini keşfetmeyi hedefleyen herkes kurslara katılım gerçekleştirebilmektedir. Mambo kursu fiyatları birebir ders olanakları içermesi nedeniyle de en kısa sürede bu dansı öğrenebilmenize ortam hazırlamaktadır. Mambo kursuna katılmak isteyen bu dansla ilgili tüm teknik ve uygulamalı eğitim süreçlerine dâhil olacaktır.

Mambo zor bir dans mı?

Mambo dansında el ve ayak figürleri ritim ile eş değer ölçüde baskın ve hareketli biçimde ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle dansı başarıyla gerçekleştirebilmek için vücut kıvraklığının yanı sıra uygulamalı alıştırmalara öncelik tanımak gerekebilmektedir. Bu alıştırmalarla birlikte mambo dansının zorluklarını ortadan kaldırabileceğiniz gibi dans partnerinizle aranızdaki uyum çıtasını da yükseltebileceğiniz unutmamalısınız.

Genellikle kadınların figürlerinin göze çarptığı dansta dönüş figürlerini öğrenmeniz belirli bir zaman alabilmektedir. Ancak mambo kursunda kendinizi geliştirebileceğiniz gibi bu dansla ilgili tüm teknik ve uygulamalı eğitim süreçlerine katılım gerçekleştirebilirsiniz.

Mambo dansı için ne tür kıyafetler tercih edilebilir?

Kadın dansçılar genellikle parlak renklerde, kısa etekli ve tüylü elbiseler giyebildiği gibi kalça hareketlerini belirginleştiren tüyler de kullanılabilmektedir. Sade fakat gösterişli elbiseleri tercih eden dansçılar da bulunmaktadır. 

Ayakkabı seçiminde kıyafete uygun topuklu ayakkabılara öncelik tanınır ve saçların toplanması ya da örülmesi tercih edilmektedir. Erkekler mambo kıyafetlerinde siyah ton renginde pantolon ve pantolona uygun bir gömlek giyebilmektedir.

Mambo dans kursu videoları

Mambo Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.