Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Çocuk Dans Kursu, Kurs Fiyatları ve Çocuk Dans Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Çocuk Dans Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Çocuk dans kurs fiyatları ne kadardır?

Çocuk dans kursu fiyatları ortalama 160 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 110 ile 210 TL arasında değişmektedir.

Çocuk dans kursu kaç saat sürer?

Ortalama ders süresi haftada 1,5 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak arasında değişiklik gösterir.

Çocuğum dans kursuna kaç yaşından itibaren katılabilir?

Çocuk dans kursunda yaş grupları 5-7, 7-9 ve 9-16 gibi yaş gruplarından oluşmaktadır. Bu yaş seviyesinin altındaki çocuklar için bazı çocuk dans kurslarında eğitimler verilebilmektedir. 

Bale eğitimi almak isteyen çocuklar için çalışmalar 3,5 yaşından itibaren başlamaktadır. Bebek balesi adı verilen sınıflarda da eğitim programları hazırlanabilmektedir. 

Çocuk dans kursu yalnızca kişisel gelişime katkı sağlamaz; ileride çocuğunuzun profesyonel başarılara imza atabilmesi için iyi bir aracı olarak bilinir. Bu nedenle çocuğunuz için belirleyeceğiniz kursun bu alanda kendini kanıtlamış eğitmenler tarafından, pedagojik formasyona uygun olarak verilmesi gerekmektedir.

Çocuk dans kursunun önemi?

Çocuklarımızın erken yaşta dansa başlamaları beden farkındalıklarını ve yaratıcılıklarını geliştirdiği gibi onların dans becerilerini geliştirerek sosyal alanlarda özgüven kazanmalarına yardımcı olur. Dans çocuklarımızın bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimine katkıda bulunur, bu da çocukların vücutlarını tanımlamalarına, güçlendirmelerine, doğru duruş özelliği kazanmalarına, müzik kulağının gelişmesine, bir bütüne ait olma hissinin oluşmasına, sorumluluk almasına ve bunun gibi birçok özelliğin gelişmesine olanak tanır. Modern Dans dikey hareket yanında, yatay hareketlerde de güçlü olan tarzıyla diğer danslardan farklı olup katılımcıyı bedensel olarak zorlamaktadır. Modern Dans 20. yüzyılın başında Avrupa ve ABD'de doğmuş, klasik balenin hareket değerleri ve yapısına karşı çıkan, kendi bedensel hareket ve anlatımını oluşturmuş yepyeni bir dile sahip bir danstır. Bedenin yerle olan ilişkisi ve düşme-kalkma biçimleri de modern dansın temel özellikleri arasında yer alır. Bununla birlikte modern dans insanın yaratıcılığını kullanarak dansa kendinden de bir şeyler katabilmesi için fırsat sağlar, bu da çocukların özgün ve yaratıcı düşünme ve uygulama becerisini ortaya koyması için bir olanak olmakla birlikte bu becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Çocuğum dans kursunda hangi dans türlerini öğrenecek?

Çocukların kişisel ve fiziksel gelişimine katkı sağlayan en önemli sanatsal aktivitelerden biri de danstır. Çocuk dans kursunda jazz, break dans, hip-hop, latin dansları, modern dans, bale gibi pek çok dans türü öğretilmektedir. Özellikle çocukların ilgi duyduğu dans türlerine yönelik verilen bu eğitimin özünde vücudu esnetme, dansa adapte etme gibi kavramlar yer alırken sosyalleşme, yardımlaşma ve disiplin gibi değerlerin pekiştirilmesi sağlanmaktadır. Çocuk için oyun oynamak ne kadar önemli ise, dansı sevdirebilmenin önemi de o kadar büyüktür. Eğitimler hem bilgilendirici hem eğiticidir. Bu nedenle çocuklar bu süreci en iyi şekilde değerlendirecek çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Çocuk dans kursu videoları

Çocuk Dans Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.