Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Foxtrot Kursu, Kurs Fiyatları ve Foxtrot Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Foxtrot Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Foxtrot kursu fiyatları nedir?

Dünya çapında bir dönemin popüler dansı olarak gelişme gösteren ve günümüze kadar gelen dans türlerinden foxtrot kursu hizmeti kapsamında dans severlere öğretilebilmektedir. Foxtrot kursu fiyatları aylık ortalama 110 TL ile 260 TL arasında değişim göstermektedir.

Özellikle salon dansı seven ekipler tarafından tercih edilen kurs sürecinde pek çok teknik eğitim imkânlarından söz edilmektedir. Kişiye özel kurs programlarının bulunabildiği dans türünün eğitim amacı, kişiyi profesyonel düzeyde bu dansı benimseyecek düzeye ulaştırmaktır.

Foxtrot nasıl bir dans türüdür?

1910’lu yıllar içerisinde Ragtime ve Quickstep danslarından türetilmiş olan foxtrot dansı, Kuzey Amerika’nın en popüler dans türleri arasında yer almaktadır. Gelişen süreçlerde pek çok açıdan farklılaşan bu dans bir toplum dansı olarak ortaya çıkmıştır. 
Dört temel hareket üzerinden temellendirilen foxtrot basit figürleriyle kısa sürede yaygınlaşmıştır. Üçlü adım, yürüyüş adımı, sağdan ve açık soldan dönüş gibi farklı hareketleriyle dikkat çeken dans 1924 yılından itibaren Quickstep olarak adlandırılmıştır.

Foxtrot dansında ne tür kıyafetler tercih edilmektedir?

Foxtrot, bir salon dansı olduğu için kadınlar geniş fırfırlı etekleri ve parlak desenlerden oluşan elbiseleri tercih ederler. Genellikle elbiseye uyumlu topuklu ayakkabılarla tamamlanır, kadın kıyafetleri salaş topuzlar ve renkli bilekliklerle süslenebilir. Erkekler ise beyaz gömlek üzerine siyah yelek giyerler. Ancak farklı seçimlerde yapabilmektedirler. Tarzı tamamlayacak siyah pantolonlar ve siyah ayakkabılara beyaz çoraplar eşlik etmektedir. Frapan bir görünüm oluşturmayı uygun gören dansta erkekler kravat takabilmektedir.

Foxtrot dansını öğrenmek zor mudur?

Salon dansına ilgi duyan caz ve blues şarkılarında keyifli bir şekilde dans etmek isteyen dans severler, Foxtrot dansını öğrenmek sanıldığı kadar zor değildir. 2-3 aylık süreçlerde verimli iyi bir eğitim alırsanız ve sizde biraz çabalarsanız iyi birer dansçı olabilirsiniz. Ama doğru Foxtrot dans kursu, doğru eğitmen ve biraz çaba olmalı… Dansınızı profesyonel platforma taşımanız içinse hem çabanıza hem de kişisel olarak bu dansa olan yatkınlığınız önemlidir. Önce başlayın sonra da bakın bakalım bu dans sizin dansınız mı? Bunu başlamadan anlayamazsınız. Şu bir gerçek ki yapılabilecek en keyifli danslardan biridir.

Foxtrot dansı nasıl yapılır?

Öncelikle Foxtrot dansının temeli olan Quickstep ve slow gibi teknik uygulamalar öğretilir. Bu sayede dans sürecinde tempolu yürüyüş ve duruş hareketleri, kıvraklık ve akıcılık gibi dansın temel kavramları öğretilmiş olur. Uygulamalı eğitimler kapsamında bire bir özel ders programlarının da oluşturulabildiği Foxtrot dans kurslarında yumuşak hareketler ve tırıs hareketler ile dansın tüm teknikleri öğretilmektedir. Partnerlerle bir bütün olmayı gerektiren dansta ayak hareketlerine önem verilmektedir. Trot yürüyüşünün ön plana çıkarıldığı dansta çiftlerin solo performanslarının da izlenme oranını artırdığı bilinmektedir. Özellikle kadının keskin hareketlerini takip eden partner, kalça figürleriyle dansa eşlik edebilmektedir. Sağ ayağın sol ayaküstüne atılmasından doğan figürler Foxtrot dansının temelini oluşturur. Paralel ayak basma tekniğinin de öğretildiği kurs süresince alanında uzman kişilerden eğitim alınmaktadır.

Foxtrot dansı videoları

Foxtrot Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.