Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Piyano Kursu, Kurs Fiyatları ve Piyano Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

1 şehirde, 1 ilçede Piyano kursu veren toplam 1 kurs merkezi bulundu.

Piyano kursu fiyatları nedir?

Piyano kursu fiyatları ortalama 260 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 210 ile 460 TL arasında değişmektedir.

Piyano kursu kaç saat sürer?

Ortalama ders süresi haftada 1,5 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak değişiklik gösterir.

Piyano kursunda neler öğreneceğim?

Piyano kursunda başlangıçta piyanonun tanıtılmasına yönelik teknik eğitim süreçlerine dahil olacaksınız. 
Sağ elin ve sol elin etkin biçimde kullanılması amacı taşıyan çalışma programlarının da içinde bulunduğu kurslarda çift el teknikleri, müzikal terimler, parça alıştırmaları, doğaçlamalar, müzisyenin ilgi duyduğu eserlere ve müzik türlerine yönelik eğitimler de içeren bu süreç, gamlara, akortlara ve nota eğitimine kadar kapsamlı bir programdan oluşmaktadır.
Piyano kursu fiyatları özel derslerle pekiştirilmekte olup eğitimler öğrencilerle birebir olarak hazırlanan sınıflarda gerçekleştirilmektedir. Bazı kurslarda öğrencilerin katılım gösteremediği zamanlar için telafi dersleri yapılabilmektedir.

Piyano ne kadar sürede öğrenilir?

Piyano kursunun süresi çalışma gayretiniz ve kurslara katılım düzeninize göre değişmektedir. Bazı kurslarda eğitimler 7 ay ile 9 ay arasında değişebildiği gibi bazı kurslarda bu süreç 1,5 ile 2 sene arasında farklılık gösterebilmektedir. Piyano kursunun süresini hızlandırmak için haftanın belirli günlerinde 1,5 ile 2 saat arasında değişen etüt çalışmalarıyla kendinizi geliştirebilirsiniz. 
Özellikle klasik parçalara yönelik çalışmaların hazırladığı kurslarda alıştırmalar teorik ve uygulamalı eğitim süreçlerini kapsamaktadır.

Piyano kursuna kimler katılabilir?

Kursa çocukluk döneminde katılan pek çok kursiyer bulunmaktadır. Özellikle iyi bir müzik kulağının bulunması piyano kursuna adapte olma sürecini hızlandırmaktadır. Piyano çalmak için genellikle ince ve uzun parmaklara ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak eğitim, enstrümana meraklı olan, konservatuar sınavlarında başarılı olmak isteyen, kendini geliştirmeyi hedefleyen herkes içindir. Piyano çalmak için bu sürece dahil olarak, kapsamlı bir eğitim alabilirsiniz.

Piyano fiyatları ne kadar?

İyi bir piyano minimum 3.500 TL’den başlamaktadır. Piyanonun ses düzeyi, kaplamış olduğu alan, aksam kalitesi gibi etmenler göz önüne alındığında fiyatlarda farklılıklar gözlemlenebilmektedir.

Piyano kursu videoları

Piyano Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.