Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Akordeon Kursu, Kurs Fiyatları ve Akordeon Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Akordeon Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Akordeon kursu fiyatları ne kadar?

Akordeon kursu fiyatları ortalama 240 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 220 ile 260 TL arasında değişmektedir.

Akordeon müzik aletleri nelerdir?

WELTMEISTER Meteor 60 bas

WELTMEISTER Meteor 96 bas

WELTMEISTER Stella 96 bas

WELTMEISTER 48 bas

Akordeon müzik nedir?

Balkanların milli çalgısıdır. Çerkez köylerinde de duyabilirsiniz, akordeon sesini Romanya köylerinde de. Rusya’da da iyi tanınmaktadır. Bunun yanısıra Akordeonu sahiplenen Fransızlar olmuştur. Paris'i tema alan her türlü görsel ve işitsel dokümanda, bu enstrümanı duyabilirsiniz.

Akordeon nedir?

Portatif, körüklü bir müzik çalgısıdır. 1822 yılında Berlin' de Buschmann' ın, mandolin veya el armonikasını elle çalınacak biçime aktarmasıyla, ilk biçimi oluştu. 1827' de Fransız Buffet, çalgıya bugünkü biçimini vermekle geliştirdi. 1829' da akordeon tipi ortaya çıktı ve 1872'de de Avusturya'da akordeon adını aldı.

Akordeon nasıl çalınır?

Sesinin çıkması, körüğün açılıp - kapanması ile oluşan hava basıncının, alaşımlı dilciklere çarpması sonucu sağlanır. İki kayışla her iki omuza asılır. Sağ el dokunaklarla ezgiyi çalarken, sol el hem körüğü hem de bas düğmelerini yöneterek, sağ ele tartım, eşliği yapar. Bas düğmelerinden sesler düzen (akor) halinde çıkar. Çeşitli büyüklüklerde yapılır, Sonoritesi (ses tonu)'nu değiştiren düğmeleri de vardır. Notası iki dizeye yazılır. Üstteki dizeye yazılan notalar, ikinci çizgi Sol açkısı ile alttaki dizeye yazılan notalar, dördüncü çizgi Fa açkısı ile yazılır. Üstteki notaları sağ el, alttaki notaları sol el çalar. Kromatik ve dia tonik aralıklarla bütün dizilerde çalabilir.

Akordeon kursu kaç saat sürer?

Ortalama ders süresi haftada 2,5 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak değişiklik gösterir.

Akordeon tarihi

Akordeon ‘un ilkel şeklinin 1822'de Berlin'de Christian Friedrich Ludwig Buschmann tarafından icat edildiğine inanılır. Ama yakın zamanda akordeon olarak adlandırılabilecek bir enstrümanın 1816'da veya daha önceki bir tarihte Nürnbergli Friedrich Lohner tarafından kullanıldığı saptanmıştır. Akordeon ismine ilk patent ise 1839'da, Viyanalı org ve piyano yapımcısı Cyrillus Demian tarafından günümüzdeki akerdeona çok da benzemeyen tek klavyeli küçük bir çalgı alındı. Kısa sürede, birçok firma bu yenin çalgının üretimine girişti. "Diyatonik akordeon" denilen ve diyezli ya da bemollü sesleri veremeyen bu çalgı, köylere kadar yayıldı. 1880'de,iki klavyeli kromatik akordeon gerçekleştirildi. Diyezli ve bemollü sesleri de verebilen bu yeni akordeon, kısa sürede çok tutundu. 1940'da daha da gelişti ve konser akordeon adını aldı. George Auric ve Jean Françaix gibi besteciler bu çalgı için birçok parça besteledi.

Akordeon kursu videoları

Akordeon Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.