Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Sirtaki Kursu, Kurs Fiyatları ve Sirtaki Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Sirtaki Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Sirtaki dans kursu fiyatları ne kadar?

Sirtaki kursu fiyatları ortalama 150 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 110 ile 260 TL arasında değişmektedir.

Sirtaki kursu kaç saat sürer?

Ortalama ders süresi haftada 2 gün 1,5 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak da değişebilir.2,5 ila 3 ay arasında değişen bir süreçte sirtaki dansını öğrenebilirsiniz.

Sirtaki dansı nasıl yapılır?

Müziksel yapı olarak 2/4’lük bir ölçüye dayanır ve 4/4’lük ölçü ile biter. Sirtaki dansı, ağır figürlerle beraber sert ve yumuşak geçişlerle yapılır. Buzuki adlı geleneksel enstrüman ile çalınan parçalar eşliğinde yer yer halay pozisyonu alınarak sürdürülür. Yalındır ancak basit değildir. Ustalık gerektiren karmaşık hareketler de vardır. Canlılık ve duygu aktarımına dayanır, heyecanı ve neşeyi karşı tarafa aktarmak esastır.

Sirtaki dansı ne kadar sürede öğrenebilirim?

Zor bir dans olmaması sebebiyle kişinin yıllarca sürecek bir eğitime ihtiyacı yoktur. Ağır ve hızlı hareketleri kişinin zorlanacağı şekilde sportiflik istemediği için kısa sürede uygun bir sirtaki kursunda öğrenilir.

Sirtaki dans kursunda ne tür malzemeler tercih edilir?

Günlük giysilerinizle bile rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Çantanızda su, havlu, vitamin sağlayacak yiyecekler bulunması iyi olur. Ayrıca dizleri yere vurma hareketleri ve grup halinde çokça çaba sarf edilen figürleri olduğu için ekstra giysi almanızda yarar var. En önemlisi de yere sert vuruşlar gerçekleştirildiği için dayanıklı ve rahat ayakkabılar tercih etmelisiniz.

Sirtaki öğrenmenin belirli bir yaş sınırı var mıdır?

Dansa hevesli olan, Sirtaki kültürünü öğrenmek isteyen herkesin katılım gösterebileceği dansın yaş sınırı bulunmamaktadır. Kişisel yatkınlıklara bağlı olarak minimum 2 maksimum 3 aylık süreçlerde öğretilebilen dansa her birey başvurabilmektedir.

Sirtaki dans kursu videoları

Sirtaki Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.