Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Zeybek Kursu, Kurs Fiyatları ve Zeybek Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Zeybek Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Zeybek kursu fiyatları ne kadar?

Zeybek kursu fiyatları ortalama 160 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 110 ile 360 TL arasında değişmektedir.

Zeybek dansını ne kadar sürede öğrenebilirim?

Geniş alanlarda oynanması gereken bir dans olarak bilinen zeybek dansı genellikle ilk 5. ve 6. haftada zorlanacağınız hareketleri barındırmaktadır. 3 veya 4 aylık bir eğitim süreciyle zeybek dansının tüm tekniklerini öğrenebileceğiniz gibi kendinizi geliştirmek için çalışmalarınızı tekrar etmelisiniz.

Zeybek dansı nasıl yapılır?

Kişiler meydana çıkar ve kendine özgü tavırlarıyla ağırca gezinir. Yere doğru eğilip parmağını toprağa daha sonra silahlığına sürerek ayağa kalkar ve gezinmeye devam eder.

Gezme bölümü bittikten sonra zurna çalan insan oyunun ezgisini çalmaya başlar.
Kişi ellerini kaldırarak oynamaya başlar. Bazen bir elini dizine, bir elini silahlığına vurarak oyuna devam eder. Her oyuncunun kendisine özgü bir tavrı ve oyun stili vardır. Zeybek genelde tek oynanır bazen eşlide oynanır.

Zeybek dansının belirli bir yaş sınırı var mıdır?

Dansın belirli bir yaş sınırlaması olmamakla birlikte istediğiniz zaman öğrenebileceğiniz eğitim odalarında kurs sürecini hızlandırabilirsiniz. Hem çocuklar hem yetişkinler için verilebilen zeybek kursunda dansın figürleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Zeybek dansının kıyafetleri nelerdir?

Erkeklerin ve kadınların yöresel kıyafetleri giydiği dansta pek çok aksesuar kullanılmaktadır. Erkekler genellikle fes, gömlek, çuka potur, kuşak, kemer, körüklü çizme, gümüş köstek, potur, yağlık gibi tasarımlara öncelik tanırken, kadınlar çiçeklerle işlenmiş başlıklar, şalvar, yöresel veya düz bir gömlek, ayakkabı, cepken ve çorap ile dans kıyafetlerini tamamlamaktadır.

Zeybek kursu kaç saat sürer?

Ortalama ders süresi haftada 1,5 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak değişir.

Zeybek dans kursu videoları

Zeybek Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.