Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Heykel Kursu, Kurs Fiyatları ve Heykel Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Heykel Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Heykel kursu fiyatları ne kadar?

Heykel kursu fiyatları kursun içeriğine ve eğitim sürecinize göre değişmektedir. Minimum heykel kursu 140 TL’den başlamakta olup il ve ilçe bazında farklılıklar içerebilmektedir.

Heykel kursunun süresi nedir?

Heykel kursunda hazırlanan çalışma içeriğinin süresi minimum 2 ay ile 3 ay arasında değişmektedir. Kursun süresini etkileyen bir diğer etmen de katılım nedeninizdir.

Heykel kursuna kimler katılabilir?

Heykel kursuna, heykel yapımını profesyonel olarak öğrenmek isteyenler kadar hobi edinmek için katılanların sayısıda oldukça fazladır. Özel bir koşulu bulunmayan heykel kursuna, kendini geliştirmek isteyen ve heykel yapımına ilgi duyan herkes katılabilir.

Heykel kursunda neler öğreneceğim?

Heykel kursu, teorik ve uygulama derslerinin bir arada yürütüldüğü iki aşamalı bir eğitim sürecini kapsar. Heykel çamuru hazırlama, modelaj hazırlama ve ışık gölge formları uygulama konularının yanı sıra kalıp alma ve kalıp döküm dersleri, heykel boyama teknikleri, alçı, kâğıt, ahşap gibi farklı malzemelerle heykel yapımı dersleri de heykel kurslarının içeriğini oluşturur.

Heykel malzemeleri neler?

Taş, çamur, maden, ağaç, alçı gibi maddelere üç boyutlu form kazandırarak yeni bir ürünün ortaya konulduğu heykel sanatında; elmas ve çelik uçlu kalemler, ölçüm aletleri, pergel, iskarpela gibi farklı birçok malzeme kullanılmaktadır. Heykel yapımında kullanılan malzemeler, kurs süresi boyunca katılımcılara kurs yeri tarafından temin edilir.

Heykel nasıl yapılır?

Heykel, heykeltıraş tarafından belirlenen malzemenin yontulması, kalıba dökülmesi ya da biçimlendirilmesi ile yapılan bir sanattır. Heykel yapımında kullanılan başlıca teknikler; oyma, kalıba dökme, yığma, inşa ve biçimlendirmedir. Heykel yapımında kullanılan teknikler heykel yapımında kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir.

Heykel kursu videoları

Heykel Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.