Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Jodo Kursu, Kurs Fiyatları ve Jodo Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Jodo Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Jodo kursu fiyatları ne kadar?

Jodo kursu fiyatları ortalama 150 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, eğitimin verildiği il ve ilçeye, eğitim dönemlerine, katılacak kişi sayısına göre değişmektedir.

Jodo kursu süresi ne kadardır?

Ortalama kurs süresi haftada 1,5 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak da değişebilir.

Jojutsu ile Jodo arasındaki fark nedir?

Kılıç kullanan bir saldırgana karşı 1.28 m.lik sopa kullanılan eşsiz bir savunma sanatıdır. Jojutsu özellikle ve sadece bu amaç için geliştirilmedi. Gerçek amaç; belirli bir savaşçıyı bozguna uğratmaktı. Bir “Kılıç Aziz’i tüm zamanların en ünlü ve en saygın samurayı Miyamoto Musashi ve Muso Gonnosuke’nin efsanevi düellosu Jojutsu sanatını ortaya çıkardı. Daha doğrusu “Jojutsu tarihini ”yazmış oldular.

Jojutsu, bu olayı takip eden yıllar boyunca, 12 ana blok ve saldırı temeline dayanan 64 özel teknikle gelişti. Daha yakın tarihinde ise 12 Seitei Jodo Kata şekli özümsendi (Kata; standart eşli çalışma şablonu). Böylece 12 modern kata JODO (JO’nun yolu), 64 eski waza ise JOJUTSU olarak şekillenmiş oldu.

Jodo kursuna kimler katılabilir?

Jodo eğitimine katılmak için belirlenen herhangi bir kriter bulunmamaktadır. Herhangi bir cinsiyet ve yaş sınırlaması fark etmeksizin herkes Jodo derslerine katılım gerçekleştirebilmektedir.

Jodo kursu videoları

Jodo Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.